2022. november 3-4.

Az őszi szünet hiányát környezetvédelmi projekt megvalósításával tettük elviselhetőbbé.

Szerdán a délelőtti tanulás után – mivel lecke nem volt – a falu utcáin, közterein szemétszedési akciót szerveztünk. Minden osztály nagy zsákokkal, gumikesztyűkkel felszerelkezve vágott neki a kijelölt területeknek, és lelkesen gyűjtötte az eldobált szemetet. A komoly munka közben természetesen persze sokat beszélgettünk, viccelődtünk, nevettünk. A legjobban annak örültünk, hogy igazán elhanyagolt területekkel nem találkoztunk! A friss levegő, a sok séta, a munka kellemes fáradtságot eredményezett, igazán jól esett az iskola pályájára visszaérni, és meguzsonnázni!

Csütörtökön – szintén lecke írás helyett – minden osztály azon dolgozott, hogy szemétbe szánt dolgokból valami újat, valami hasznosat készítsen. A jó hangulatú, közös kézműveskedés eredményeiből pénteken reggel az iskola folyosóján kiállítást rendeztünk.

Íme néhány kép, amely megidézi a hasznos és kellemes munka kedves pillanatait: